/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 64792
تاریخ ثبت : 1397/09/12-09:37

لزوم بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه شهر

مدیرکل مالی شهرداری کرج بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی برای احیای بافت فرسوده شهر تاکید کرد.
محمد احمدی در گفت وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به آخرین وضعیت شرکت آب و خاک هستی، اظهار کرد: برابر ماده 169 بخش نامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و با توجه به اینکه شرکت آب و خاک هستی نیاز به ارسال قرارداد و کسر مالیات نداشته ؛ این قرارداد به اداره مالیات ارسال نشده بود.

وی افزود: با توجه به صراحت‌های قانونی در فصل سوم و ششم قانون مالیات بر ارزش افزوده، بخش نامه‌های سازمان امور مالیاتی و در نهایت رای دیوان عدالت اداری؛ مالیات ارزش افزوده به درآمدهای حقوق و قراردادهای حقوق تعلق نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به صفر بودن سود این قرار داد هیچ گونه سو نیتی در جهت عدم ارسال این گونه قرار دادها در کار نبوده و اقدامات به صورت قانونی صورت گرفته است.

این مسئول با تاکید بر اینکه در طول قرار داد اسناد حسابداری به روز ثبت شده و تاخیر و کتمانی در حساب ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طبق تبصره ماده 7 مالیات بر ارزش افزوده و بر اساس رای دیوان عدالت اداری، اداره مالیات باید مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان را به شهرداری کرج باز گرداند.

وی اعلام کرد: شهرداری مدارک مستدل پرداخت پیمانکار به دارایی را در اسناد خود نگهداري کرده است.

مدیر کل مالی شهرداری کرج با اعلام اینکه انتخاب پیمانکار در شرایط مناقصه و کاملا قانونی صورت می گیرد، ابراز کرد: در این فرایند که با حضور دستگاه های نظارتی صورت می گیرد اراده شخصی افراد تحت هیچ شرایطی تحمیل نخواهد شد و پرونده نهایی توسط سازمان بازرسی بررسی می شود.

این مسئول  در بخش دیگری از صحبت‌های خود استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی را اصلی ترین راه برای برون رفت از مشکلات و موانع موجود دانست و ادامه داد: علی رغم اینکه از گذشته تا کنون برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی برنامه های بیشماری مطرح شده اما دلایل متعددی مانع انجام این امر شده است.

به گفته مدیرکل مالی شهرداری کرج بهره‌مندی و استفاده بهینه از پتانسل سرمایه گذاران بخش خصوصی مستلزم اتخاذ رویکردی واحد و تخصصی توسط دستگاه‌هایی نظیر شورای اسلامی شهر، سازمان بازرسی کل کشور، دستگاه های نظارتی و دستگاه قضایی است.

مدیر کل مالی شهرداری کرج در بخش دیگر سخنان خود مبحث مهم بافت های فرسوده را نیز مورد توجه قرار داده و عنوان کرد: سرمایه گذاران می توانند برای مشارکت در احیای بافت‌های فرسوده به شهرداری کرج مراجعه کنند، از طرفی باید ساز و کار لازم برای تسهیل در روند اجرایی اقدامات مد نظر متقاضیان نیز فراهم شود.

احمدی عنوان کرد: خوشبختانه در جلساتی که با حضور شهردار برگزار می شود درآمد مناطق رصد و در خصوص درآمد اصناف و نوسازی تذکرات لازم به مسئولان و شهرداران مناطق ابلاغ می شود تا در این زمینه نگاه ویژه ای داشته باشند.


 

ستاره محمدی

شهرداری کرج مالی سرمایه گذار
تعداد دفعات مشاهده شده : 298
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.