/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 65379
تاریخ ثبت : 1397/11/02-09:46

تعامل شورای شهر کرج و مشهد به توسعه فرهنگ و هنر این دو شهر کمک می کند

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج گفت: کرج با میزبانی از اقوام مختلف، ظرفیت انسانی ویژه ای را در خود جای داده است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، رحیم خستو در نشست اعضای خانه مطبوعات البرز با رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد اظهار کرد: در این سفر کوتاه، شورای شهر مشهد میزبان خوبی برای اعضای خانه مطبوعات کرج بوده که این جای قدردانی دارد.

وی در ادامه به پیشینه تاریخی کرج اشاره کرد و افزود: کرج از پیشینه تاریخی غنی ای برخوردار بوده و اقوام و گروه‌های جمعیتی متنوعی را در خود جای داده است.

وی افزود: این شهر با پذیرش مهاجرین و اقوام مختلف، ظرفیت‌های انسانی ویژه ای را در خود جای داده و به عنوان ایران کوچک شناخته شده است.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش رسانه‌ها در کرج اشاره کرد و توضیح داد: رسانه ها در انتخابات اخیر کرج نقش پررنگ و تاثیرگذاری داشتند و باعث شدند معیار شهروندان برای گزینش نمایندگان خود در پارلمان شهری تا حد زیادی تعدیل شود.

خستو ابراز کرد: در انتخابات اخیر شورای شهر قومیت محوری رنگ و بویی نداشت و مردم به کمک رسانه‌های جمعی لیستی را انتخاب کردند که به دنبال احقاق حقوق شهروندی و تحقق خواسته های بحق آنان بود.

عضو شورای شهر کرج در ادامه از مشهد به عنوان مهد فرهنگ و مذهب کشور نام برد و افزود: مشهد یکی از بنیادهای گسترش مذهب تشیع در ایران است و با میزبانی از امام رئوفان، سالانه زائران زیادی را از گوشه و کنار کشور پذیرش می‌کند.

وی گفت: در تمامی فصول سال عاشقانی که دل در گرو محبت امام هشتم دارند، به نیت زیارت حرم مطهر ایشان به مشهد سفر میکنند و همین باعث شده در تمام روزهای سال شور و حال معنوی خاصی در این شهر وجود داشته باشد.

وی ابراز کرد: مشهد صرفا شهری مذهبی نیست و زادگاه و مهد پرورش تعداد زیادی از بزرگان فرهنگ و هنر این مرز و بوم هم هست.

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای گفت:حکیم فردوسی که زبان فارسی به کلام وسخن او زنده است در این شهر می زندگی می‌کرده است.

وی اظهار کرد: آوازه فرهنگ و هنر این شهر صرفا محدود به صده های گذشته نیست و در دوران معاصر نیز هنرمندانی از این شهر به دنیا معرفی شده اند که هر یک از آنها وزنه ای در فرهنگ و هنر کشور به شمار می آیند.

خستو افزود:مهدی اخوان ثالث( شاعر) ، کیوان ساکت( آهنگساز) ، نریمان (اسکندر ابراهیمی) معروف به پدر عود ایرانی ، محمد تقی مسعودیه (موسیقیدان قومی)، کریم فکور (ترانه سرا) و استاد شجریان از ستارگان هنر موسیقی ایران ، تنها بخشی از این هنرمندان هستند.

وی گفت: اوانس اوگانسیان (بنیانگذار سینمای ایران)، رضا کیانیان، رضاعطاران ، حامد بهداد، انوشیروان ، داریوش وبرزو ارجمند میترا حجار، محبوبه بیات، هنگامه قاضیانی نیز از هنرمندان برجسته حوزه سینما هستند که از این شهر به دنیای هنر قدم گذاشته اند.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه مشهد در رشته خطاطی و خوشنویسی هم حرف های جدی برای گفتن دارد، اظهار کرد: بزرگانی چون میرعلی هروی ، رضا مافی ،جلاالدین اعتضادی و علیرضا بهدانی از نوابغ مشهدی رشته  خوشنویسی هستند.

وی توضیح داد: با این اوصاف  تعامل و همکاری  شوراهای کلانشهرهای مشهد و کرج برای توسعه و تعالی هر چه بیشتر حوزه فرهنگ و هنر ضروری به نظر می رسد.


المیرا دادمهر

خشتو شورای شهر کرج شورای شهر مشهد خانه مطبوعات استان البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 402
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.