/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 65386
تاریخ ثبت : 1397/11/02-14:03

نگاه سنتی به درآمدزایی نتیجه بخش نیست/ مدیران مناطق به دنبال کسب درآمد پایدار باشند

شهردار کرج بر ضرورت افتتاح خطوط اولویت دار پروژه قطار شهری تاکید کرد.
علی اصغر کمالی زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اظهار کرد: در حال حاضر بخش عمده ای از درآمدزایی شهرداری به عهده مناطق 10 گانه است و شهرداری مرکز به جز بحث ارزش افزوده درآمدزایی چندانی ندارد.

وی ادامه داد: مدیران مناطق باید به این باور برسند که روش‌های سنتی درآمدزایی دیگر جوابگو نیست و باید به دنبال روش‌های جدیدی برای افزایش درآمد خود باشند.

وی توضیح داد: درآمدی که از طریق فروش تراکم و کمیسیون ماده 100 حاصل می‌شود پایدار نیست و ارزش واقعی ندارد.

کمالی زاده ابراز کرد: شهرداران مناطق باید به سمت کسب درآمدهای پایدار پیش بروند تا از این طریق بتوان برنامه های توسعه ای شهر را با اطمینان و سرعت بیشتر پیگیری کرد.

وی در ادامه با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کرج افزود: لایحه خرید 200 دستگاه اتوبوس با اعتبار 300 میلیارد تومان با اکثریت آرا به تصویب شورای شهر رسیده و منابع مالی آن باید هر چه سریع تر تامین شود.

این مسئول اضافه کرد: بدون شک خرید این اتوبوس‌ها نقش به سزایی در توزیع عادلانه خدمات، کاهش ترافیک، آلودگی هوا و کاهش هزینه تردد شهروندان در مسیرهای درون شهری دارد.

وی ابراز کرد: به دنبال خرید اتوبوس‌های گاز سوز هستیم تا از این طریق هم به حفاظت از محیط زیست کمک کنیم و هم زمینه صرفه جوی در سوخت را فراهم کنیم.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت تسریع در تکمیل پروژه  قطار شهری کرج تاکید کرد و گفت: با توجه به وضعیت اعتباری پروژه، بهره برداری از مسیر ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه بوستان جهان (چهار راه طالقانی) در اولویت مدیریت شهری کرج قرار دارد.

وی اضافه کرد: پروژه قطار شهری کرج از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده و تکمیل آن امید را در دل مردم زنده می‌کند و آنها را به این باور می‌رساند که صبر آنها در 13 سال گذشته بی نتیجه نبوده بنابراین باید با تمام توان برای بهره برداری از خطوط اولویت دار آن تلاش کنیم.


 
 
 
 


المیرا دادمهر

درآمد پایدار قطار شهری خرید اتوبوس
تعداد دفعات مشاهده شده : 613
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.